AYŞE ÖZYILMAZEL USLA AKADEMİ’DE PARMAKLARINI YEDİ

ayse-ozyilmazel-usla-akademide-parmaklarini-yedi

FARKINDALIK STÜDYOSU TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEN ETKİNLİKTE, USLA ULUSLARARASI SERVİS & LEZZET AKADEMİSİ’NDE DÜNYACA ÜNLÜ ŞEF MURAT BOZOK VE AYŞE ÖZYILMAZEL LEZZETLİ BİR SOHBET İÇİN BİR ARAYA GELDİLER.
24 Ağustos 2017 Perşembe 14:12

Farkındalık Stüdyosu tarafından organize edilen etkinlikte, USLA Uluslararası Servis & Lezzet Akademisi’nde Dünyaca ünlü şef Murat Bozok ve Ayşe Özyılmazel lezzetli bir sohbet için bir araya geldiler.

 

Ödüllü Radyo Programcısı Yasemin Şefik’in program konukları dünyaca ünlü şef Murat Bozok ve Ayşe Özyılmazel oldu. Bozok, kendisine yöneltilen soruları yanıtladı ve lezzetli yemeklerin sırlarını paylaştı. Yemek tutkunu olan Ayşe Özyılmazel, USLA mutfağında derse katılıp geleceğin yemek ustaları eşliğinde cheesecake yaptı. Hazırladığı cheesecake’i kendine has sunumu ile Yasemin Şefik ve Murat Bozok’a sundu. Tatil bitiminde workshoplara katılmak için kaydını da yaptırmayı ihmal etmedi. Artık eğitimli şeflik zamanı, her şeyi okulunda okumak lazım dedi.

 Özyılmazel,’’ Yıllarımı diyetisyenlere giderek geçirdim ve hiçbir faydasını görmedim. Sonunda diyetisyene gitmeden kilo verdim. 4 yaşımdan beri yemek yapıyorum obur olarak yaşadım. Dikkat ettim bizim ünlülerde kebap ve lahmacun kültürü var. Adamlar adlarını kebap ve pideye yazdırıyor, bu bana çok komik geliyor.

 

Köri nedir bilmiyorlar, kimyon nedir bilmiyorlar. Şeflerle fotoğraf çektirip paylaşıyorlar. Ünlülerin yemek ve kilo durumu magazini meşgul ediyor. Hadise, etli butlu ama muhteşem bir kadın. İrem, zayıf ama yemeğe iştahsız aslında iştahlı olması lazım.’’ Dedi.

 

Ayşe Özyılmazel ve Murat Bozok’ un kendi aralarında ki sohbet de keyifli geçti. Özyılmazel, ‘’Murat %1000 yemek yaparak kız tavlıyordur’’ şeklinde takıldı. ‘’Şeflere yemek yapmakta zor hiçbir şeyi beğenmezler. Ben olsam bezelye, pilav, cacık yaparım. Ayrıca şef bıyıklı olmamalı, ne kadar parlak olursa o kadar iyi olur.’’ Dedi.

 

Murat Bozok, sohbet esnasında babasının ; ‘’ Şeflik, aşçılık kız verilecek meslek değil’’ dediğini ve babasından gizli okuduğunu ona otelcilik okuyorum diye sakladığını da belirtti.

 

Sohbetin sonunda Ayşe Özyılmazel, sevgilime domatesli pilav yaparım deyince, şef Bozok, yağsız kıymadan köfte yapmayı unutma diyerek tavsiyede bulundu. Mutfaktan çıkarken Ayşe Özyılmazel’in tencerenin dibini parmağı ile temizlemesi dikkatlerden kaçmadı.

 

Farkındalık Stüdyosu’nun USLA Akademi etkinlikleri sürpriz çalışmalarla devam edecektir.

 

 

USLA Akademi Hakkında

 

Uluslararası Servis ve Lezzet Akademisi – USLA 30 yılı aşkın bir süredir otelcilik ve yiyecek içecek sektöründe sertifikalı ve diplomalı eğitimler veren “American Hospitality Academy International Hotel Management Schools (AHA-IHMS)”’un İstanbul kampüsü ve Türkiye’nin ilk uluslararası otel işletmeciliği ve aşçılık akademisidir. Otelcilik ve yeme-içme sektörüne uluslararası kalitede teori ve uygulamalı eğitim almış kişiler yetiştirerek, mevcut işgücüne katkı sağlamaktadır.


Haber okunma sayısı: 872

Haberin etiketleri:

ayşe özyılmazel, usla akademi
PLAY CAST


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ