ARDA MAT İLE BURAK KAYA'YA BİR ÖDÜL DAHA

arda-mat-ile-burak-kayaya-bir-odul-daha

Geçtiğimiz günlerde sivil toplum farkındalık ödülleri Başbakan Binali Yıldırım'ın katılımıyla sahiplerini buldu.
28 Nisan 2017 Cuma 16:23

  Acı Roman isimli tiyatro oyunu bu dalda birinci oldu. Oyuncu-yönetmen Arda Mat ve oyuncu Burak Kaya Başbakan Binali Yıldırım'ın elinden ödüllerini aldılar.

Oyun Roman vatandaşların hayatını anlatan yaşamış oldukları zorlukları göstermeye çalışan iki perdelik dram içerikli bir hikâye en önemlisi de bu oyunun oyuncuları oldu.

Oyuncu kadrosunu büyük bir kısmını Roman çocuklarından oluşturuldu Bursa Kültür ve Sanat Derneğinden eğitim verilerek çocuklar tiyatroya kazandırıldı.

Oyuncu-yönetmen Arda Mat ve oyuncu Burak Kaya tiyatromuzun yönetmiş olduğu kültür ve değerlerimizi ön palana çıkaracak bir çok projemiz var hepsini hayata geçirmek için çalışacağız diye konuştular ve en büyük hedefimiz Tiyatro izlemeyen çocuk kalmayana kadar çalışmak diye altını çizdiler  

Çok yakında Ruka filmin yapımcılığını yapacağı esaret isimli sinema filmi içinde Kamera karsısına geçmeye hazırlanan Arda Mat ve Burak Kaya “Bu projeyle de beyaz perdede tekrar buluşacağız ve bir döneme damgasını vuran Gerçek Kesit'i de absürt komedi olarak seyirci ile buluşturacağız” diye konuşmalarını sonlandırdılar...

Haber okunma sayısı: 1207

PLAY CAST


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ