Uykularım kaçıyor

uykularim-kaciyor

Bursa Osmangazi'de görme engelli Orhan Taşkın (25) adlı vatandaş, yetkililerden destek bekliyor.
27 Temmuz 2019 Cumartesi 14:03

Bursa Osmangazi'de görme engelli Orhan Taşkın (25) adlı vatandaş, yetkililerden destek bekliyor.

Bursa Osmangazi'de oturan Orhan Taşın, 2011 yılında retinitis pigmentosa hastalığıyla görme yetisini kaybetti. Görme yetisini kaybettiği için iş bulma umuduyla gittiği yerlerden olumsuz yanıtlar aldığını ifade eden Taşkın, annesine daha iyi bakabilmek için iş aradığını belirtti. "Çok zor durumdayım uyuyamıyorum" Çalmadığı kapı kalmadığını vurgulayan Taşın "Babam vefat ettikten üzüntüden ağlamaktan görme yetimi kaybettim. Annem şeker ve tansiyon hastası, ona bakamıyorum. Onu çok seviyorum, bende hakkı çok. Ben de ona bakmak istiyorum. İşsizlikten psikolojim bozuldu diye geceleri üzüntüden uyuyamıyorum. Gittiğim kapılar görmediğim için bana kapalı tutuldu diye çok üzülüyorum. Empati kurulmasını istiyorum. Çok zor durumdayım. Günlük hayatta çok sıkıntı yaşıyorum. Bursalı yetkililerden ve duyarlı işverenlerden destek bekliyorum. Sosyal medyada sesimi duyurmaya çok çalıştım, söz verip de ilgilenmediler. Mehmet Berk abi benimle sağ olsun çok uğraşıyor. İnşallah iş bulurum. Çok zor durumdayım." diyerek destek beklediğini dile getirdi.

Tüm duyarlı insanlardan destek bekliyorum" Orhan Taşkın'ın sosyal medyadan yaptığı Bursa’ya davet paylaşımı yayılınca bunu görerek çağrıya kayıtsız kalmayan sosyal medya fenomeni Mehmet Berk Ergin Bursa'ya gelerek Orhan Taşkın'la buluştu.
Sosyal medyada 2 milyon takipçisiyle sosyal medyada sosyal sorumluluğun öncüsü olan Ergin, “Orhan kardeşimizin durumu çok kötü, onun için ayrıca çabalıyorum. 12 yılda yüz binlerce kişinin yardım talebi çabucak sonuç buldu ama Orhan annesiyle yalnız yaşadığı için Bursa'da kalması gerekiyor. Bursa'daki çok sayıda iş adamıyla görüştüm, ilk etapta söz vermelerine rağmen görme sorunu olduğu için hiçbiri sözünde durmadı. Sosyal medyada her gün onlarca kişi Orhan'ın durumunu bana atarak bir şeyler yapmamı bekliyor. Her gün binlerce hatta bazen on binlerce yardım talebi geliyor yardım çağrıları çabuk sonuç almasına rağmen Orhan Bursa'da olduğu için halen sonuç alınamadı. Kardeşimiz çok zor zamanlar geçiriyor. Üzgün halini görünce ben de çok üzülüyorum. Umarım iş bulunur. " dedi.

Haber okunma sayısı: 1186

Haberin etiketleri:

orhan taşkın, mehmet berk ergin, bursa


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL