Büyük topluluklara şarkı söylemeden hakim olmayı seviyorum

buyuk-topluluklara-sarki-soylemeden-hakim-olmayi-seviyorum

Türkiye’nin ünlü DJ'leri arasında yer alan aynı zamanda müzik yapımcılığındaki başarılarıyla da isminden söz ettiren Mahmut Görgen bu haftaki konuğumuz..
20 Nisan 2019 Cumartesi 13:09

Single çalışmaları ve canlı performanslarıyla son zamanlarda çok fazla dikkat çekmeyi başaran müzik yapımcısı, reform niteliğinde işler yapmayı istediğini ifade ediyor.

Magazin Bulvarı : Öncelikle bize biraz kendinden bahseder misin?

Mahmut Görgen : 1991 İstanbul doğumluyum, ilk ve orta öğrenimimi de İstanbul'da tamamladım. 

Magazin Bulvarı : DJ’lik senin yaşamına nasıl girdi?

Mahmut Görgen : Müziğe karşı çok fazla ilgim vardı. İzlediğim videolarda DJ'lerin şarkı söylemeden çok büyük topluluklara hitap etmeleri ve onları eğlendirebilmeleri çok dikkatimi çekmişti. Bu işi bende yapabilirim diye düşündüm. Ve aldığım eğitimler sonrasında şu anda bu seviyeye gelmeyi başardım.

Magazin Bulvarı : Aranan bir DJ olduğunu çok iyi biliyoruz. Bu konuda sen ne söylemek istersin?

Mahmut Görgen : Bu günlere ulaşabilmek amacıyla gerçekten çok fazla çalıştım. Stüdyo da çok fazla zaman harcadım. Çok çalışarak kendi tarzımı da üretmeyi başardım. Zaman içerisinde geliştirmiş olduğum sağlam bir ekibim ve dostlarım bulunuyor. Bütün bunlar beni diğer pek çok DJ'den farklı kılan bazı özellikler diyebilirim.Magazin Bulvarı : Bu işi niçin yapıyorsun? Ve en büyük motivasyonun tam olarak nedir?

Mahmut Görgen : Yaptığım işi çok fazla seviyorum ve bu işte seviliyor olduğumu bilmek yeterli aslında. İnsanlar çaldığım mekanlarda beni dinlemekten çok büyük bir keyif alıyorlar. Değişik bir şeyler yapmayı istediğimi biliyorlar ve bütün yeniliklerime de açık durumdalar.

Magazin Bulvarı : İmajına çok büyük bir önem veren, stil sahibi olmuş müzik adamısın. Bazen bu durumun müziğinin önüne geçebileceği konusuda düşüncelerin var mı?

Mahmut Görgen : Hayır, hiç bir şekilde böyle bir şey düşünmüyorum çünkü buna ben asla izin vermiyorum. Müziğim her zaman 1 numara olmak mecburiyetinde, yoksa bu sektörde başka bir şekilde algılanabilirim. Sonuç olarak ben bir model değil DJ'im.

Magazin Bulvarı : Sıkılıp pes etmeyi düşündüğün olmadı mı hiç?

Mahmut Görgen : Hiç sıkılmadım, çünkü işimi çok fazla seviyorum. Pes etmedim ve çok uzun bir zaman daha pes etmeyi düşünmüyorum. Çünkü müziğin değişik alanlarında çalışıp kendimi eğitiyorum. Elbetteki bir iştir ve emektir ancak bu işten keyif alıyorsanız müzik aynı zamanda çok eğlencelidir de. Bizim sahneye çıktığımız zaman veya stüdyoda müzik yaparken en büyük sorumluluğumuz insanları eğlendirebilmek. Çünkü bizler insanların duyguları ile oynamaktayız. Zaman zaman canımızın çok fazla sıkıldığı anlarda olmuyor değil, sahneye doğru ilerlerken ''Acaba'' diyoruz ancak kabine geçtiğimiz anda her zamanki neşeli olan havamıza giriyoruz.

Magazin Bulvarı : Açık hava konserlerinde de artık DJ’leri görüyoruz..

Mahmut Görgen : Parti ve ya konserlerde ortama uygun müzikler çalabiliyoruz. DJ’lerde bir sanatçıdır. DJ gittiği yerlerdeki kültürü farklı bir etkileşim içine sokarak milletler arası bir bağlantı sağlamaktadır. Sanatçının dili müziğidir ve paylaşım yaptığı kültürü kesinlikle göz ardı etmemek gereklidir.Magazin Bulvarı : Devir artık DJ’lik devri. Koca koca orkestralarda fazlasıyla maliyetli tabii...

Mahmut Görgen : Maliyet olarak düşündüğümüz zaman orkestra gerçektende çok zor. Orkestrayla bir işe gitmeye kalktığınız zaman sahne ücretinin haricinde 30 kişinin oteliyle birlikte uçak masrafları birazda olsa ağır gelebiliyor. Aslında orkestra çok keyiflidir ve canlı çalmak kadar güzel bir şey kesinlikle yok, fakat bu fazlasıyla büyük bir prodüksiyon. Amerika’da bile artık DJ’lere birer sanatçı muamelesi yapılmaya başlandı. Kolay görünüyor fakat aslına bakılırsa o kadar da basit bir iş değil.

Magazin Bulvarı : Göründüğü gibi de değil diyorsun yani...

Mahmut Görgen : Yüzlerce ya da binlerce kişinin karşısında tek başına sahneye çıkıyorsun. Hiçbir eğlence sisteminde böyle bir şey yok. Herhangi bir solist çıktığı zaman arkasında çok büyük bir orkestra yer almaktadır, arada üstünü değiştirmek amacıyla bir kaç tane şarkı da vokalistine söyletebiliyorsun. DJ’lik ise ciddi anlamda heyecanlı ve gerçekten çok zor bir iş. Müzikte dünya çapında trend tam olarak neyse, sağlığım el verdiği müddetçe ara vermeden takip edeceğim. O beni bırakmadığı müddetçe bende onu hiç bir şekilde bırakmam.

Magazin Bulvarı : Yeni projelerinin arasında albüm çalışmaları da yer alacak mı?

Mahmut Görgen : Bu sene geçtiğimiz senelere nazaran albümle ilgili çok büyük sürprizlerim olacak. Bu sene içerisinde minimum 3 tane single çıkartmayı planlıyorum ve eğer herşey istediğimiz gibi olursa 3 single çalışmama da klip çekmiş olacağız. Bu single çalışmaları hem Türkiye’deki müzik severlere hem de yabancılara hitap edebiliyor olacak.. Ayrıca bu single çalışmalarımın haricinde Eledim Eledim isimli türküyü de yeniden düzenleyerek bir klipte ona çekmeyi planlıyorum. Çok yakında farklı sürprizlerimde olacak tabii ki..Magazin Bulvarı : Dj olmayı isteyen gençlere senin tavsiyelerin nelerdir?

Mahmut Görgen : İlk olarak gençler DJ'liği kesinlikle çocuk oyuncağı yapmaya çalışmamalılar. Ciddi bir şekilde yapmayı düşünüyorlarsa da sonuna kadar kararlarının arkasında durmaları gerekiyor. Diğer taraftan bu piyasada yer alan büyüklerine karşı da saygılı olmaları onlar için bir artı olur. Şayet saygıları olmazsa bu piyasa içerisinde çok fazla barınabilmeleri mümkün değil.

Magazin Bulvarı : Biraz özel hayatına girsek? Nasıl bir sevgilisin? Aslında biraz fırlama tipi de var sende.
Mahmut Görgen : Aslına bakılırsa çevremde yer alan insanlardan çok sakin ve iyi birisin laflarını çok sık duyuyorum. Tabii ki de iyi biri olduğum fırlama olmayacağım anlamına da gelmiyor. (Gülüyor) Benimde herkeste olduğu kadar fırlama yanlarım vardır. İkili ilişkilerdeyse kesinlikle zor biri değilim. Beraber olduğum insanı hayatımın  merkezinde tutarım. Aslında bu durum pek çok kişiye yanlış gelebilir ancak ben böyle seviyorum. Karşımdakine saygı duyulduğunu kesinlikle hissettirir ve o kişiye de asla hak etmediği bir şey yaşatmam. 

Magazin Bulvarı : Peki ruh halin nasıldır?

Mahmut Görgen : Genel olarak çok eğlenceli ve pozitif biriyim. Bulunduğum ortamın da enerjisini yükseltiyorum. Tabii ki de insan her zaman kahkaha atamıyor ancak hayatta üzülmek için fazlasıyla kısa..

Magazin Bulvarı : Birine en son ne zaman tam anlamıyla aşık oldun?

Mahmut Görgen : Fazla bir miktarda çikolata yediğiniz zaman karnınızda çok yoğun bir şekilde ağrı hissetmeye başlarsınız ve bir bakmışsınız ki aslında uzun günler boyunca çikolata yememişsinizdir. Bende aşkı böyle bir karın ağrısı şeklinde tanımlıyorum aslında. Benimde bir süredir karnım fazlasıyla ağırıyor..Magazin Bulvarı : Nabzını nasıl bir kadın çok fazla hızlandırabilir?

Mahmut Görgen : Özgüveni yüksek ve asil bir kadın. Bana kalırsa bir kadının en değerli aksesuarı duruşudur. Bazı durumlarda bir cümle veya bakış; tüm aksesuar ya da elbiselerin önüne geçmeyi başarıyor.

Magazin Bulvarı : Aşık olduğun zaman bunu bütün dünyanın bilmesini istiyor musun?

Mahmut Görgen : Bu durumu kimseden saklamam tabiiki ancak göstermek amacıyla da bir çaba harcamam. Benim için önemli olan şey karşımdaki insanın benim hissettiğim duyguları bilmesi ve bana güvenerek inanmasıdır.

Magazin Bulvarı : Senin için güzel kadının anlamı nedir?

Mahmut Görgen : Ben fiziğe az da olsa önem veririm. Bu durumun haricinde ise beni en çok beraber geçirdiğimiz zaman ve uyum çekiyor. Aynı film ve müziklerden hoşlanmak veya aynı mekanlardan keyif almak gibi.

Magazin Bulvarı : En çok nasıl bir olayda üzülürsün?

Mahmut Görgen : Karşımdaki kişiye (bu kişi arkadaşım veya sevgilim de olabilir her ikisini de tecrübe etmiş biriyim) fazlasıyla değer vererek, onun da tıpkı benim gibi olduğuna inandıkdan sonra mükemmel bir hayal kırıklığı yaşamış olmak.

Magazin Bulvarı : Kendinle ilgili hiç kim senin bilmediği bir şeyi söylemeni istesek?

Mahmut Görgen : Aslında çok duygusal gözüktüğümü zannetmiyorum ama gerçekten de duygusalım. Bu sebepten dolayı hatalar yapıp çok ani kararlar da verdim. Eğer hatam olduğuna inanıyorsam özür dilemekten asla kaçınmam. İyi veya kötü yapılanları da hiç bir şekilde unutmam.


Magazin Bulvarı : Son olarak aşk senin gezegeninde tam olarak nerde? 

Mahmut Görgen : Eğer gezegenimde değilse bile tıpkı Ay gibi devamlı olarak yörüngemde yer alıyor. Aynı Ay gibi çok parlak ancak yakın gibi görünerek aslında çok daha uzakta. Ancak yine cesur olarak gidip bir keşfetmek gerekiyor sanırım.

Magazin Bulvarı : Seni destekleyenlere vermek istediğin bir mesaj var mı?

Mahmut Görgen : Beni sürekli olarak destekleyen ve beni seven herkesi utandırmamak amacıyla elimden gelen herşeyi yapıyorum. Onlar için fazlasıyla güzel müzikler ve projeler hazırlamaya devam ediyorum. Beni takip etmeyi kesinlikle bırakmamalarını da tavsiye ediyorum. Sosyal medyayı aktif bir şekilde kullanıyorum. Bu işler tek başına çok zor ancak beni her zaman destekleyen ekibime ve müzik severlere her şey için çok teşekkür ediyorum. 

Haber okunma sayısı: 6100Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Başarılı

    Misafir: çalışmalarını takip ediyoruz, bu yaşta bu kadar başarıya ulaşmak cidden mükemmel 21 Nisan 2019 02:59

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL