SAHNEDE KORKU DOLU DAKİKALAR...

sahnede-korku-dolu-dakikalar

Çiğdem Tunç Tiyatrosu yeni sezon oyunu 3+1 Zombili´nin Galası bir çok ünlü ismin katılımı ile Zübeyde Ana Kültür Merkezi´nde yapıldı.
12 Aralık 2019 Perşembe 00:51

Çiğdem Tunç Tiyatrosu yeni sezon oyunu 3+1 Zombili´nin Galası bir çok ünlü ismin katılımı ile Zübeyde Ana Kültür Merkezi´nde yapıldı.
Galaya Aydan Şener, Esin Yağmurdereli, Süheyl Uygur, Burçin Orhan, Açelya Elmas, Şebnem Scheaffer, Murat Parasayar, Burçin Parasayar, Tanju Babacan, Fransua Garo, Bora Gençer, Nida Şan, Neşe Aksoy, Devlet Devrim, Nermin Denizci, Anto Toros, Nesli Özsoy, Levent Çekiç, Yasin Işık, Berna Sülün, Ayhan Işık, Uğur Özbağı ve Mahmut Görgen katıldı.
Seyircileri gülme krizine sokan 3+1 Zombili adlı oyunun finalinde misafirler sadece gala gecesine özel bir sürprizle karşılaştılar. Ünlü showman, oyuncu, sunucu Yavuz Seçkin oyunun finalinde sahneye Donald Trump tiplemesi ile gelerek herkesi kahkahalara boğdu.
Oyun sırasında, seyirciler arasından salona giriş yapan polisler paniğe sebep oldu. Kısa bir süre sonra polislerin Çiğdem Tunç Tiyatrosu oyuncuları olduğu ve oyun gereği baskın yaptıklarının anlaşılması üzerine komik anlar yaşandı.
Bu yıl 4üncü sezonuna giren Çiğdem Tunç Tiyatrosu oyuncuları, yeni sezonda yenilenen kadrosu ile ´Binbir Gece Masalları´, ´Palyaço Puki ve Yaramaz Cimcime´ adlı oyunları ile de Türkiye´yi karış karış dolaşmaya, tiyatro seyircisi ile buluşturmaya devam edecek.
Çiğdem Tunç Tiyatrosu´nun Genel Sanat Yönetmeni ve sahibi usta oyuncu, sunucu Çiğdem Tunç, Anadolu´da tiyatro seyretmek isteyen tüm sanatseverlerle buluşacaklarını dile getirdi.
Ayrıca bu yıl Çiğdem Tunç Tiyatrosu, özel bir hassasiyet göstererek, hem kendilerinin, hem de galaya gelen misafirlerin getirmiş oldukları çeşitli hediyeleri, fuaye alanında kurdukları yılbaşı ağacının altında toplayarak, gece sonunda ihtiyaç sahibi çocuklara gönderilmek üzere ilgili makamlara ilettiler.
Çiğdem Tunç Tiyatrosu´nun Yeni Oyunu
´´3+1 ZOMBİLİ´´ Eray Yasin Işık tarafından kaleme alındı. Oyun Çiğdem Tunç tarafından sahneye konulurken, Yönetmen Yardımcısı: Alper Çorumluoğlu, Müzikleri Nida Şan, Dekor ve Sahne Tasarımı: Cihan Aşar, Afiş Fotoğrafı ve Tasarımı: Şahin Tuhan, Kostüm: Şinasi Günaydın - J´adore´ - Hanzade Günaydın´a ait oyunun kadrosunda Çiğdem Tunç - Levent Sülün - Özkan Ayalp - Sema Aras - Deniz Salman - Deniz Değirmenci - Alper Çorumluoğlu - Soykan Kişioğlu - Ezgi Küçük - Balca Aydoğdu - Savaş Özkartal yer almaktadır.
ll Perdeden oluşan ve 120 dakika süren ´´3+1 ZOMBİLİ´´ oyununun konusu ise: Hilmi Bey Apartmanı Daire 3´de beş hanımdan oluşan kendi halinde bir aile yaşamaktaydı. Ailenin reisi Nur, hem evde kalmış ablasından, hem iki aklı bir karış havada kızlarından, hem de demans hastası 94 yaşındaki annesi Refiya hanımın geçiminden sorumluydu. Zira ablası Deli Peri hayal peşinde koşmakta ve evin sorumluluklarını üstlenmemektedir. Ev sahibi Obsesif Dr. Hilmi Bey mütemadiyen aileyi sıkıştırmakta ve kira paralarını istemektedir. Allahtan evin genç kızına sevdalı Anadolu delikanlısı apartman görevlisi Satılmış efendi vardır da, zor anlarda aileye kol kanat germektedir. O gece Peri´nin çok önemli bir tiyatro ödülü almak üzere gittiği ödül töreninden sonra işler karabasana dönüşecektir. Zira Deli Peri´nin ödülünü elinden aldığı ünlü aktör Şevki Baltuğ piyasaya çıkacak ve ortalığın altını üstüne getirecektir. Şevki, demlenmeyi seven bir adam olup içmemesi gereken bir ilacı yanlışlıkla içtikten sonra düşüp oracıkta kalacak ve zombi olarak geri dönecektir. Haliyle Hilmi bey apartmanında bir dizi korku komik olayları yaşanmasına neden olacaktır.
AYDAN ŞENER´E SÜPRİZ TEKLİF
Çiğdem Tunç oyun sonunda geceye katılan dostlarını her zaman ki gibi onere ederken konuklar arasında bulunan ünlü oyuncu Aydan Şener´i sahneye davet ederek kendisine bu oyunda beraber oynamak istediğini açıkladı. Sürpriz teklif sonrası Aydan Şener, Çiğdem Tunç ile aynı sahnede oynamaktan büyük bir mutluluk duyacağını ifade etti.
Haber Fotoğrafı: Çekiç Medya / Levent Çekiç

Haber okunma sayısı: 2935Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL