“GÜLLER ÜLKESİ: DAMASCENA” FİLMİNİN GALASINA YOĞUN İLGİ

guller-ulkesi-damascena-filminin-galasina-yogun-ilgi

Federal Film Akademi kurucusu Yapımcı Kadir Özübek'in Bulgaristan'dan getirdiği “Güller Ülkesi: Damascena” filmi 31 Ocak'ta vizyonda!
28 Ocak 2020 Salı 18:56

  Bulgaristan'da yaşanan gerçek bir hikâyeyi konu alan "Güller Ülkesi: Damascena" isimli sinema filminin Türkiye galası geçtiğimiz günlerde Kanyon AVM’de gerçekleşti.

Geceye eski başbakanlardan Mesut Yılmaz ve eşi Berna Yılmaz, oyuncular Bahadır Yenişehirlioğlu, Ayça İnci, Sevil Uyar, Hakan Aydın, Tuğba Yurt, ünlü radyocu Afrikalı Ali ve CHP Bursa milletvekili Prof. Dr Yüksel Özkan ve Balkan dernek başkanları başta olmak üzere sanat, sosyete ve siyaset camiasından bir çok ünlü isimler katıldı.

Stoyan Stoyanov'un yapımcılığını üstlendiği filmin senaryosunda Stoyan Stoyanov, Maria Laleva, Alexandar Smolyanov ve Hristian Nochev imzası bulunuyor.

Filmin başrollerinde Veselin Plachkov, Dimitar Banenkin ve Neda Spasova gibi başarılı isimler yer alırken, yönetmenliğini ise Todor Anastasov ve Alexander Smolyanov üstlendi.

Bulgar devletinin son 40 yılı ve siyasi gelişmeleri ele alan film, gül üretiminin 400 yıllık geçmişini de gözler önüne seriyor. Bir başarı öyküsünün kahramanı olan gül yağı üreticisi Teco'nun hayatına odaklanan film, zorunlu göç döneminde Türklere yapılan zulmü de Bulgarların gözünden beyaz perdeye taşıyor.Kadir Özübek, Türkiye’de vizyona girecek ilk Bulgar filmi özelliği de taşıyan film için Türk-Bulgar ilişkileri açısından önemli bir yere sahip olacağını vurguladı.

Türkiye'de vizyona girecek ilk Bulgar filmi özelliğini taşıyan 'Güller Ülkesi: Damascena'nın Türkçe şarkısını Tuğba Yurt seslendirdi. 

 

Tuğba Yurt’un seslendirdiği şarkının Youtubedeki Linki:

https://www.youtube.com/watch?v=lJZOhnErr1Q

 

 Haber okunma sayısı: 5033Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER