Çağla Pekmezci’nin gurur günü

cagla-pekmezcinin-gurur-gunu

Miss Tourism International yarışmasında Türkiye’yi İzmirli güzel Çağla Pekmezci temsil edecek.
06 Kasım 2019 Çarşamba 18:58

 Bu yıl Rönesans Model Ajans ve Milliyet Ege iş birliği ile düzenlenen 22 Ağustos 2019 tarihinde 19. kez düzenlenen ülkemizin prestijli model yarışması “Miss&Mr Model of Turkey”nin birincisi Çağla Pekmezci, 8 Kasım 2019 tarihleri arasında Malezya'nın başkenti Kuala Lumpur’da düzenlenecek olan “Miss Tourism International 2019 World Final”de  ülkemizi temsil edecek.

"MissTourism International" yarışması, turizm endüstrisinin tanıtımını yapma amacını güden uluslararası bir etkinliktir. Katılımcı delegeler arasında turizm ve kültür alışverişlerinin yapıldığı büyük bir platform olan yarışmanın kitlelere ulaşarak ülkemizin tanıtımına katkı sağlayacak.

Bu bağlamda; yurt dışında turizm elçimiz olarak kültürel değerlerimizi de tanıtacak yarışmacımıza İzmir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Katar Havayolları işbirliğinde destek verilmesi kararlaştırılmış ve imzalanan protokol çerçevesinde Türkiye finalistimiz Çağla Pekmezci’nin ulaşım masrafları Katar Havayolları tarafından üstlenilmiştir.

Finalist güzelimiz Çağla, Malezya’da yarışma düzenleyicileri, katılımcıları ve izleyicileri ile basın üyelerine memleketi İzmir’i tanıtan filmler, broşürler ve ülkemizi simgeleyen küçük hediyelikler takdim edecek.

 Çağla Pekmezci 08 Kasım 2019 günü gerçekleştirilecek MissTourism International Final gecesinde İzmir Olgunlaşma Enstitüsü Müdürlüğü’nün desteği ile temin edilen ülkemizin eşsiz kültürünü temsil eden geleneksel çini motiflerini taşıyan kırmızı beyaz renklerin hâkim olduğu kültürel bir kostüm giyecek.

 

Yarışma öncesi çok heyecanlı olduğunu ve Türkiye’yi temsil edecek olmanın gururunu yaşadığını söyleyen Çağla Pekmezci; Türkiye’yi en iyi şekilde temsil edip derece ile dönmek istiyorum diye belirtti. Miss&Mr Model Of Turkey Kurucu Başkanı Akif Örük ise “Modellerimizin Türkiye’yi ve kültürümüzü uluslar arası yarışmalarda temsil etmesi ve tanıtması bizim için büyük bir onur” dedi.         


Haber okunma sayısı: 1155Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL