BULMACALARIN GİZLİ KAHRAMANI “MEKİN GANİ PEHLİVAN”

bulmacalarin-gizli-kahramani-mekin-gani-pehlivan

Türkiye’de bulmaca denilince akla ilk gelen ve Türkiye’nin en tanınmış bulmaca yazarlarından biri olan Mekin Gani Pehlivan meslekte 30 yılını devirdi.
03 Kasım 2019 Pazar 21:51

Başta Aktüel dergisi olmak üzere, birçok dergi ile "Fotomaç", "Ateş", 90'lı yıllardaki ilk "Bugün", "Sabah", "Habertürk", "Fanatik" ve "Posta" gazetelerine bulmaca hazırlayan Mekin Gani Pehlivan 30 yılı geride bırakarak mesleğini başarıyla sürdürmeye devam ediyor.

Sanata ve sanatçıya verdiği desteklerle isminden hep övgüyle söz ettiren usta bulmaca yazarı Mekin Gani Pehlivan 30 yıllık meslek hayatında binlerce bulmacaya imza atarak “Bulmacaların Gizli Kahramanı” unvanını fazlasıyla hak ediyor.

Üniversite öğrenciliği yıllarında başladığı bulmaca yazarlığına, Posta gazetesinde devam eden Pehlivan, her fırsatta işini severek yaptığını ve ömrünün sonuna kadar mesleğini en güzel şekilde yapmak istediğini bir kez daha yineledi...


KAYNAK: MAGAZİN BULVARI
  www.magazinbulvari.com 

Haber okunma sayısı: 2961Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Baştacımız Gani Hocamız

    Misafir: Gani Üstadımla gurur duyuyoruz. Yıllardır yanımızda olduğunu hep hissettirdi. Onu tanımaktan onur duyduğumu ifade etmek istiyorum. Ömrü uzun olsun. Başarıları daim olsun. 07 Kasım 2019 08:22

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL