Ünlü Ceza Avukatı Kurtuluş Aybirdi uyarıyor

unlu-ceza-avukati-kurtulus-aybirdi-uyariyor

Metro Holding Kurucu Onursal Başkanı Galip Öztürk hakkında verilen hapis cezasının infazının durdurulması ve yargılanmanın yenilenmesi kararı İstanbul 20.Ağır Ceza Mahkemesi tarafından verildi. Kanımca bu karar diğer tüm FETÖ mağdurları için de emsal olacak VE de delil teşkil edecektir. Kanaatimce Fetö mağduru olan herkes haksızlığa uğradıklarını düşünmekte iseler, Yeniden Yargılama için başvurmalıdırlar.
16 Ekim 2016 Pazar 20:41

 FETÖ MENSUBU HAKİMLERİN KARARLARI İLE MAĞDUR OLANLAR İÇİN  BİR UMUT:

İstanbul 20. Ağır Ceza Mahkemesi birkaç gün önce FETÖ mağduru Metro Holding Başkanı Galip Öztürk hakkında Tasarlayarak Adam Öldürme suçlaması ile verilen hapis cezasının infazının durdurulması ve yargılanmanın yenilenmesine karar verdi. Bu karar sayıları hiç de azımsanmayacak kadar çok olan diğer FETÖ mağdurları için de bir teşkil etmektedir.
Yargı yetkisi yalnızca Ve yalnızca Türk milleti adına sadece bağımsız mahkemeler tarafından kullanılabilir, Bu sebeple "FETÖ/PDY örgütünün üyesi olduğu iddiasıyla açığa alınan, ihraç edilen, tutuklanan "hakim ve savcılar" tarafından özel yetkili sıfatı ile verilen tüm kararlar hakkında kanımca Yeniden Yargılama yolu açılmıştır. Şayet Bu ilgili hakim ve savcılar hakkındaki iddialar kanıtlandığında, bu kişilerin hakim ve savcı sıfatıyla yargılama yapmadıkları ortaya çıkacak ve de verdikleri hukuka aykırı haksız kararlar Yok hükmünde olacaktır. Benim şahsi görüşüm bu doğrultudadır.


İnsan Hakları Avrupa Mahkemesi, Devlet Güvenlik Mahkemeleri tarafından yapılan yargılamalarda dahi, bu mahkemelerde asker hakimlerin bulunmasını Yargının bağımsızlığı ilkesinin ihlali olarak değerlendirmiştir. Bu durumda yargı bağımsız, adil ve tarafsız olamayacaktır. Bu iddiaların kanıtlanması halinde Fetö mensubu hakimlerin verdiği tüm hukuka aykırı kararların Yok hükmünde kabul edilmesi hukukun, adaletin ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesinin bir gereğidir. 


BU KARAR BİR EMSAL KARARDIR:
İstanbul 20. Ağır Ceza Mahkemesi'nin verdiği bu  karar emsal niteliği taşıyan bir karardır.  FETÖ/PDY örgütüne üye olduğu iddia edilen kişiler tarafından yapılan yargılamalarda, örgütün kurmaca deliller ile yargılamaya müdahale ettiğinin ortaya konulması durumunda yargılamaların yenilenmesi gerekecektir. Bu net ve açıktır. 

MAĞDUR EDİLDİĞİNİ VE HAKSIZLIĞA HUKUKSUZLUĞA UĞRADIĞINI DÜŞÜNEN HER TUTUKLU VE MAHKUM YENİDEN YARGILAMA İÇİN BAŞVURMALIDIR.


Bana hergün yüzlerce bu konuda mail, mesaj, twit gelmektedir ve bu durumda olan binlerce FETÖ mağduru bulunmaktadır.FETÖ/PDY'nin mağdur ettiği herkesin yargılamanın yenilenmesi yönünde başvuru yapmasının çok faydalı olacağını düşünmekteyim. Açıkçası Hukukçular olarak hepimizin yapması gereken Adalete güvenin yeniden tesis edilmesi için, hak ve hakkaniyet için, mağdur VE masum mahkumların kurtulması için, mücadele etmek zaruretindeyiz.Tarafsız, adil bir yargı için, hak ve adaletin tecellisi için, masum VE mağdur olanların kurulması VE tahliyesi için bu mücadeleyi vermeye mecburuz.Bu durumda artık, İstanbul 20. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından verilen bu yeniden yargılama VE infazı durdurma kararı, yargılamaların yenilenmesi talepleri açısından, önemli bir emsal teşkil etmekte ve ciddi bir delil olmaktadır.Açık ve net ifade edeyim ki, FETÖ/PDY'nin mağdur ettiği mağdur VE masum olan herkes yargılamanın yenilenmesi yönünde başvuru yapmalıdır.

Kaynak: Av.Kurtuluş Aybirdi

Haber okunma sayısı: 2022

PLAY CAST


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ